DSC_0069_20150213091922194

plecy, biceps

Siemanko, ze względu na brak czasu dopiero dziś wrzucam trening wtorkowy. Na szczęście brak czasu nie skutkował brakiem treningu ! :)

Na plecy zrobiłem tego dnia trzy płaszczyzny ułożenia, a więc: górę, środek i dół.

Plecy:

                1. Ćwiczenie ( z super serią)- ściąganie wyciągu z góry, siedząc, na szerokim uchwycie

                2. Ćwiczenie to w pozycji stojącej na ugiętych nogach, lekko pochylonym przyciąganie łamanego gryfu do brzucha ( jak zwykle 4 serie, 24 powtórzenia)

                3. Klasyczne wiosłowanie, a więc siedząc przyciąganie wyciągu do brzucha ( linka powinna być ściągana równolegle do podłogi)

Biceps:

                1. Wyciskanie sztangielek z „przekręceniem”- To ćwiczenie polega na tym, że sztangielka na dole jest w pozycji równoległej do ciała natomiast w trakcie podnoszenia obracam ją do poziomu ( prostopadle do ciała). To ćwiczenie determinuje rozrost mięśnia na długość

                2. Kolejnym było wyciskanie łamanego gryfu stojąc. Jedno z najbardziej klasycznych ćwiczeń. Ćwiczenie wykonywałem ekscentrycznie. Co oznacza, że po dynamicznym podniesieniu sztangi, opuszczałem ją powoli aby napiąć włókna mięśniowe przy ich największym rozciągnięciu ( jedna z najbardziej efektywnych form treningu)

                 3. Ostatnim ćwiczeniem, szczególnie modelującym biceps było ściąganie linek na bramie. Stając po środku bramy z dwóch stron z góry przyciągałem uchwyty używając jedynie przedramienia, co determinowało pracę mięśnia dwugłowego.

Tak przeprowadzony trening dodatkowo wspomaga pracę mięśniową, gdyż w trakcie robienia pleców bardzo mocno angażujemy również biceps co przynosi wymierne efekty i ogromną pompę mięśniowa !

Zaczynam wchodzić na wyższe obroty, z treningu około 2 godzinnego udało się zejść do treningu nieco ponad godzinę. Do tego co rozpisałem doliczamy oczywiście obowiązkowo 10 min rozgrzewki i chociaż 5 rozciągania po treningu !

Nie wiem czy zawsze będę tak bezkarny aby robić sobie zdjęcia w lustrze ale jeśli mam to wrzucam :D

1453903079360