śniadanko

Pasta jajeczna z awokado

Dzień dobry ranne ptaszki, jak byście mogli sobie wybrać to, jako który z nich chcieli byście wbić się w powietrze ?

Odpowiedź na to pytanie z mojej strony poprzedzę propozycją na pyszne śniadanko, które na pewno pomoże w myśleniu;

Pasta jajeczna z awokado i porem !

Brzmi jak coś czego nie znajdziemy wśród składów past pomiędzy jednym składnikiem zaczynającym się na E a drugim kończącym się liczą 724.

Ilość podana w przepisie powinna wystarczyć na około 3-4 śniadania jak na zdjęciu :)

Czego Nam potrzeba ?

- Awokado, sztuk: 1

- 1/2 cebuli białej

- 2 ząbki czosnku

-  1/2 pora

-  Mały jogurt naturalny

Jajka

-  Sól, pieprz

Do Dzieła !

1. Wstawiamy na gotowanie dwa jajka, będą Nam potrzebne zrobione na twardo.

2. Najbardziej wesoła dla mnie część robienia całej pasty bo stanąłem przed zadaniem obrania awokado i już wyjaśniam do czego udało mi się „dojść”.

- Awokado nacinamy wzdłuż dookoła, ab zakończyć w tym samym miejscu gdzie zaczęliśmy ( tylko nacinamy bo dalej niż do pestki nie damy rady się przebić),

- Awokado powinno dać się w tym momencie rozdzielić, jak już powiedzie się ta misja, wyrzucamy znalezioną w środku pestkę i obie połówki obieramy ze skórki.

- Ostatnim etapem jest starcie awokado na najmniejszych ząbkach tarki ( docelowo do naczynia, w którym będziemy przechowywać pastę)

3. Kolejną fazą jest krojenie pozostałych składników, każde z nich a więc cebulę, czosnek oraz por kroimy jak najdrobniej potrafimy i dosypujemy do awokado.

4. Gotowe jajka ( muszą być schłodzone, o tej porze roku znowu pomocny parapet), kroimy w drobną kosteczkę i również dorzucamy do misy, której zawartość w tym etapie zaczyna przypominać pastę.

5. Gdy poprzedni punkt będzie gotowy dodajemy jogurtu naturalnego oraz przyprawy ( Sól, pieprz) co jest zrazem ostatnim już krokiem.

6. Całość trzymamy w lodówce i wyciągamy na specjalne okazje żywieniowe.

Proponuje podawać z chlebem oraz jak na zdjęciu z mandarynką, bo jak odkryli nasi przodkowie z dalekiego wschodu ostre ( bo taka jest nasza pasta), dobrze smakuje ze słodkim ^^

Ja bym chciał być gołębiem,

Nigdy nie chodził bym głodny ! :D

Smacznego !

 

śniadanko